SPORT 4 Maj 2024, 19:18

Real Madrid shkëlqen ndaj Cadiz, afrohet edhe më shumë me titullin

Real Madrid shkëlqen ndaj Cadiz, afrohet edhe më shumë me

Real Madrid fitoi 3-0 ndaj Cadiz, në ndeshjen e vlefshme për La Liga. Los Blancos vendosën ndeshjen vetëm në pjesën e dytë, me mysafirët që rezistuan 45 minuta.

Diaz zhbllokoi takimin, ndërsa Bellingham dhe Joselu ndezën akoma më shumë festën në shkallët e stadiumit. Me këtë rezultat, madrilenët vazhdojnë të marshojnë drejt titullit kampion.