ZODIAC 8 Maj 2023, 20:15

Venusi hyn në Gaforre, si do të ndikojë kjo për shenjën tuaj të Horoskopit!

Venusi hyn në Gaforre, si do të ndikojë kjo për shenjën

Të tjera ditë kemi përpara, planete të tjerë që bëjnë "magjinë" e tyre dhe ndikojnë tek ne sepse kjo është jeta jonë (astrologjike) tani dhe duhet ta pranojmë. Nuk mjafton fakti që do jemi në retrogradë edhe disa ditë, por tani (më saktë dje) Venusi hyn në Gaforre dhe le të themi që "faturën" do e paguajnë marrëdhëniet tona të dashurisë. Megjithë, edhe pse Gaforrja është shenja e parë e ujit dhe kjo e bën që të veprojë në bazë të emocioneve, i ka këmbët fort në tokë, cka e bën situatën më të komplikuar. Gjithsesi, le të shohim se si ky kombinim do të ndikojë në secilën shenjë dhe paci fat:

Dashi

Marrëdhëniet tuaja të dashurisë po shkojnë mirë, kështu që mund të kujdeseni për shtëpinë tuaj pa shqetësime, kushtojani asaj vëmendjen. Merrni lule, blini një batanije të bukur pranverore, ftoni njerëzit tuaj të dashur për një natë vere dhe jetoni jetën tuaj më të mirë.

Demi

Venusi në Gaforre do të sjellë dashuri, harmoni dhe ekuilibër për ata që ju rrethojnë dhe do ketë një atmosferë të bukur si në punë ashtu edhe në jetë. Dhe nëse ndjeni gjëra për dikë, është koha e mirë për të filluar t’i shprehni ato, lëreni anën tuaj të butë të dalë në sipërfaqe.

Binjakët

Venusi vjen për të tronditur shtëpinë tuaj të dytë dhe për t’ju bërë që të jeni më të kujdesshëm për financat tuaja. Në të njëjtën kohë, do të jeni plot vetëbesim (ka ardhur koha) dhe do të ecni me bindje drejt qëllimeve tuaja.

Gaforrja

Epo, perëndesha e dashurisë dhe e bukurisë nuk vjen çdo ditë në shenjën tuaj, ndaj dini si të përfitoni prej saj. Do të ndiheni mirë me veten, do të dashuroheni me jetën, do të ndani atmosferë pozitive, gjithçka do të jetë mirë. Bravo ju! 

Luani

Natën e mirë, Luan! Venusi në Gaforre do ju bëjë të afërt me veten, por për mirë. Do të shihni se çfarë dëshironi në të vërtetë, do të ripërcaktoni prioritetet tuaja dhe, megjithëse do të jeni në një fazë introverte, do të realizoni disa fantazi seksuale. Jo me veten domethënë, mos kni merak...

Virgjëresha

Një periudhë kritike po vjen për marrëdhëniet tuaja. Dikush nga mjedisi juaj miqësor do ju bëjë ta shihni ndryshe nga sa e keni parë deri më tani. Do të ketë tërheqje, flirtim, kimi, çështja është, a jeni të gatshëm ta çoni miqësinë tuaj në një nivel tjetër, apo do të dëshironit të ishit miq dhe asgjë mësumë?

Peshorja

Ndiqni instinktet tuaja dhe gjithçka do të jetë mirë. Bëni cdo ndryshim në biznesin tuaj nëse ju duket si gjëja e duhur. Dërgoje atë mesazhin! E vetmja gjë e sigurt është se periudha kur Venusi do të jetë në Gaforre do të jetë plot dashuri, seks dhe kënaqësi për ju.

Akrepi

Trajtojeni veten, Akrep. Do të llastoni veten dhe jeta juaj e dashurisë do të përmirësohet, do të takoni njerëz, do të ndjeni gjëra që nuk i prisnit, do të përshkruani kilometra shtesë për t’i bërë përshtypje personit që ju intereson. Dhe do të funksionojë.

Shigjetari

Sa më e ndaluar, aq më mirë. Venusi në Gaforre do të marrë atë që keni ndjerë për personin që ju intereson dhe do ta çojë dhjetë nivele më lart, do të eksploroni aspekte të fshehta të seksualitetit tuaj dhe do të përjetoni një periudhë që nuk e kishit imagjinuar kurrë – në një mënyrë të mirë gjithmonë. Vetëm kujdesuni paaak fare për financat tuaja.

Bricjapi

Nëse jeni në një lidhje, filloni të qepni veshjet për dasmë. Nëse nuk jeni në një lidhje, do të takoni një person që do t’ju dhurojë diçka të bukur. Edhe do ta kuptoni që gjëja e fundit që dëshironi është një situatë pa angazhime, ju doni përkushtim.

Ujori

Ndryshe nga shumica e shenjave që do të kenë zhvillime emocionale, ju i përmbaheni asaj që jeni mësuar dhe kujdeseni për biznesin tuaj. Gjithashtu, provoni të flirtoni, sigurisht jo me kolegët. Do të jetë për mirë.

Peshqit

Me kreativitet, emocion dhe romancë ekstreme, ky muaj do t’ju bëjë të ndiheni paksa si në një film. Ndiqni zemrën tuaj dhe nuk do të humbisni. 

/News31