ZODIAC 2 Dhjetor 2022, 17:38

Si e dekorojnë shtëpinë shenja të ndryshme të horoskopit?

Zbukurimi i shtëpisë, zyrës dhe qytetit për fundvit, është një ngjarje që ngroh zemra dhe bashkon njerëz. Por disa mund të jenë në stres për të gjetur ide dekori të cilat i bëjnë të ndihen mirë. Ndaj horoskopi vjen si ndihmë për instinktet e tua dhe shijet për detajet. Këto janë disa sugjerime sipas karakteristikave të shenjës tende.

1. Dashi
Një set i plotë qirinjsh me ngjyrë

 

Si e dekorojnë shtëpinë shenja të ndryshme të

 

Sipas astrologëve, kjo shenjë duhet të kanalizojë idetë, sepse nuk arrin të organizohet kur del për të blerë dekorin e festave. Kështu që një set i plotë do të ishte zgjidhje fantastike.

2. Demi
Aromatizuesit e shtëpisë

Si e dekorojnë shtëpinë shenja të ndryshme të

Demi i adhuron detajet dhe të jetuarit me të gjitha shqisat në maksimum. Kështu që një aromë shtëpie që të sjellë festat në mendje dhe kujtimet, është e duhura për të.

3. Binjakët
Tabelat e lojërave si shahu

Si e dekorojnë shtëpinë shenja të ndryshme të

Shtojnë setet e lojërave si domino, shah, "monopoly" si detaj dekori dhe argëtimi për këto pushime. Qëllimi i binjakëve është të kënaqin të ftuarit më shumë se të dekorojnë.

4. Gaforrja
Korniza dhe pjata me imazhe festash

Si e dekorojnë shtëpinë shenja të ndryshme të

Gaforrja adhuron të dekorojë shtëpinë, kuzhinën me detaje të tilla të blera ose të trashëguara nga familjarët e dashur. Mezi presin t'i sjellin në vëmendje orenditë e tilla.

5. Luani
Dekor që bie në sy

Si e dekorojnë shtëpinë shenja të ndryshme të

Nëse shihni qindra drita apo një plak dëbore të madh, ka padyshim dorë shenja e luanit. Janë shenjë garuese dhe pëlqejnë një dekor të madh që merr vëmendjen kurdo.

6. Virgjëresha
Degët e freskëta

 

Si e dekorojnë shtëpinë shenja të ndryshme të

Si një shenjë toke, Virgjëresha dashuron thjeshtësinë dhe bukurinë e natyrës. Nuk është e dhënë pas dekorit aq shumë sa pas organizimit të festës.

7. Peshorja
Art i pastër

Si e dekorojnë shtëpinë shenja të ndryshme të

 

Peshoret gjithashtu pëlqejnë rregullin dhe simetrinë. Arti i balancuar, i thjeshtë, është dekori perfekt estetik për to.

8. Akrepi
Çokollata kudo

Si e dekorojnë shtëpinë shenja të ndryshme të

 

Për akrepin çokollatat shtojnë jetën, kështu që në fundvit do t'i vendosin kudo të jetë e mundur. Do të rrethohen me kuti dhe filxhanë çokollate me babagjyshin.

9. Shigjetari
Dekori mbi tavolina

Si e dekorojnë shtëpinë shenja të ndryshme të

 

E adhurojnë pozitivitetin dhe me anë të dekorit të tavolinës, ftojnë këdo në kënaqësinë e pushimeve. Ju duhet një mjedis i rregulluar mbi tavolina, që t'i shkojë pas gëzimit të tyre.

10. Bricjapi
Drita pafund

Si e dekorojnë shtëpinë shenja të ndryshme të

Për bricjapin këto festa janë një terapi. Do ta zbukurojnë mjedisin rrethues me drita të bukura të verdha e jo vetëm, për të sjellë ndriçim në jetën e tyre dhe në dimrin e errët.

11. Ujori
Butësi në prekje

Si e dekorojnë shtëpinë shenja të ndryshme të

Ujori do të bëjë veten dhe të ftuarit të ndihen rehat dhe larg nga prekja e sipërfaqeve të ftohta. Të prekurit do të thotë shumë për ujorin dhe gjatë festave përpiqet ta bëjë pjesë të dekorit.

12. Peshqit
Me tematikë filmash

Si e dekorojnë shtëpinë shenja të ndryshme të

Epo peshqit i adhurojnë pushimet dhe nostalgjinë që ngjall muzika, ndaj dëgjojnë muzikën e festave qysh në nëntor dhe bëjnë pjesë të dekorit çdo film klasik që sjell kujtime.

 

Këto janë detajet për secilën shenjë. Si do ta dekoroni ju shtëpinë?