ZODIAC 14 Korrik 2022, 17:07

Është koha të ktheni sytë nga vetja, zbuloni ç'do të ndodhë me shenjën tuaj tani që Hëna është e plotë

Është koha të ktheni sytë nga vetja, zbuloni

Sonte është një nga netët më të karikuara me energji astrologjike. Hëna e Plotë e korrikut do të ndriçojë jo vetëm qiellin, por edhe jetët e shenjave të horoskopit.

DASHI: Hëna e plotë e 14 korrikut ndriçon karrierën dhe kontributin tuaj në shoqëri. Stabiliteti profesional dhe paratë janë të rëndësishme, por mos harroni t'i kushtoni vëmendje edhe zemrës tuaj.

DEMI: Hëna dhe Urani janë miq tanimë, kështu që mund t'ju ndodhin gjëra të paparashikueshme të një natyre pozitive. Emocionet e thella imponuese do të përpiqen t’ju sundojnë, kështu që merrni kontrollin e vetes tuaj dhe tregoni pak përmbajtje nëse është e mundur.


BINJAKËT: Vendosini vetes qëllime të vogla të arritshme. Kjo do të rrisë vetëbesimin tuaj. Është koha të mësoni t’u besoni ndjenjave. 

GAFORRJA:  Është e rëndësishme të ushqeni marrëdhënien tuaj gjatë kësaj periudhe, kështu që kujdesuni për njerëzit që janë të rëndësishëm për ju.

LUANI: Hëna e Plotë do të ndriçojë punën tuaj të përditshme dhe shëndetin.  Miqtë e ngushtë kanë nevojë për mbështetjen tuaj. Për sa kohë që dëgjoni, por nuk përfshiheni shumë emocionalisht, mund t'i ndihmoni të rregullojnë situatën në të cilën ndodhen.

VIRGJËRESHA: Është koha për pushim dhe kënaqësi. Kjo do të ndihmojë në krijimtarinë tuaj. Ndërsa është e rëndësishme të keni marrëdhënie të mira, kujdesi për veten është shumë i nevojshëm gjithashtu.

PESHORJA: Ndoshta po mendoni më seriozisht  se duhet për shtëpinë dhe familjen? E dimë, ju kërkohet të merrni disa vendime, por keni por keni nevojë për kohë dhe qetësi.

AKREPI: Hëna e Plotë dhe Neptuni bekojnë jetën tuaj shpirtërore, kështu që është koha për të medituar dhe për t’u kushtuar vëmendje ëndrrave tuaja tani.

SHIGJETARI: Hëna e plotë ndriçon zonën tuaj të parave, kështu që tregohuni të përgjegjshëm. Nëse nuk keni qenë, atëherë ka ardhur koha. 

BRICJAPI: Jeni lodhur kohët e fundit, diçka e bukur mund të ndodhë për t’ju kujtuar se ka më shumë në jetë sesa thjesht puna. Universi dëshiron që ju të jetoni pak më shumë sesa thjesht të ekzistoni duke bërë atë që mendoni se duhet të bëni.

UJORI: Është koha për të vendosur pak stabilitet në marrëdhëniet që i mbijetojnë çdo ndryshimi. Miqësia bëhet më e rëndësishme se kurrë.

PESHQIT: Do të krijoni hapësirë në jetën tuaj që energjitë e reja të hyjnë. Shpresat dhe ëndrrat tuaja gjithashtu mund të kenë një ndikim në këtë riorganizim të miqve dhe grupeve.