ZODIAC 22 Tetor 2022, 20:38

Nëse jeni duke kërkuar për një lidhje të qëndrueshme, këto janë shenjat e duhura të Horoskopit

Nëse jeni duke kërkuar për një lidhje të


Çdo person sillet ndryshe në një marrëdhënie sipas temperamentit të tij dhe... shenjës së Horoskopit. Disa njerëz duan dhe kërkojnë hapsirën e tyre personale, ndërsa të tjerë e kanë të nevojshëm intimitetin emocional me partnerin e tyre. Për këto të fundit, nuk ia vlen një marrëdhënie që nuk bazohet në komunikim, ndërsa të qënit afër me partnerin është gjithçka për ta. 

Shikoni më poshtë cilat janë këto tre shenja të zodiakut që e vendosin intimitetin emocional mbi gjithçka tjetër dhe që janë perfektë për një lidhje të qëndrueshme. 

Demi

Qëllimi kryesor i një Demi është të krijojë stabilitet në jetën e tij në nivel profesional dhe personal. Tek partneri ai kërkon besim, afërsi dhe sigurisht intimitet. Demi preferon marrëdhëniet afatgjata që i lejojnë të njohin më mirë partnerin e tyre, të lidhen me të dhe të krijojnë një lidhje vërtetë emocionale. Ai zakonisht kërkon dikë që e vlerëson përkushtimin po aq sa ai dhe ndihet rehat duke qenë në gjendje të mbështetet te partneri i tij.

Gaforrja

Gaforrja që siç mund ta dini është shumë emocionale, për të qenë në gjendje të funksionojë në një marrëdhënie, duhet të lidhet me partnerin e tij në një nivel emocional. Ajo është në kërkim të një partneri që e kupton, i pëlqen të ndihet e dashur dhe do ta bëjë partnerin të ndihet njësoj. Gaforrja është ajo që do të mendojë për martesën dhe familjen dhe do të nxitojë të blejë një shtëpi për të pasur rrënjë diku.

Akrepi

Akrepi njihet për anën e tij seksi dhe nuk do të refuzojë një aventurë romantike kur është vetëm. Por kur është në një lidhje, përpiqet të afrohet sa më shumë me partnerin, sepse e vlerëson mbi të gjitha besimin. Akrepi dëshiron të ndihet i sigurt në marrëdhënien e tyre dhe nuk ndihet rehat kur mendon se partneri po i fsheh diçka ose nuk është plotësisht i përkushtuar ndaj marrëdhënies së tyre. 

/News31