ZODIAC 4 Nëntor 2022, 14:35

Në varësi të shenjës së horoskopit, ju tregojmë se pse jeni ende single

Në varësi të shenjës së horoskopit, ju tregojmë se

Si fillim, nuk duam t’ju “depresionojmë” të gjithëve ju që jeni single, por thjesht duam t’i japim fund enigmës se përse pikërisht JU jeni single. Me siguri teksa shihni rrethin tuaj shoqëror, familjarët, kolegët, të jetojnë historitë e tyre të dashurisë, keni menduar të paktën një herë “po une pse vazhdoj të jem single?”

Përgjigjen u a japim ne, (domethënë astrologët, ne thjesht e sjellim këtu për ju) në bazë të shenjës suaj të horoskopit.

Dashi
Prirja e Dashit për të kontrolluar mund të stresojë dhe të lodhë partnerët e tyre. Kjo sjellje, e shoqëruar me impulsivitetin, nuk është diçka me të cilën mund të përballen të gjithë.

Demi
Demët janë aq të kujdesshëm sa mund të bëhen paranojakë, shpesh duke u larguar nga njerëzit e tjerë. Nevoja për një marrëdhënie të shëndetshme dhe të ndershme shpesh mund t’ju bëjë të veproni pa mend.

Binjakët
Binjakët janë të shqetësuar dhe janë gjithmonë duke u përpjekur të kënaqin si veten ashtu edhe partnerët e tyre. Kjo anë e pavendosur mund t’i bëjë ata të mendojnë shumë dhe të analizojnë marrëdhëniet e tyre.

Gaforrja
Pasiguria është një nga kufizimet më të mëdha të Gaforreve. Ato shpesh analizojnë jetën e tyre për të parë nëse jetojnë vërtet ose thjesht po ndjekin partnerët e tyre. Personaliteti i tyre i fortë mund të çojë në konflikte në marrëdhëniet tuaja.

Luani
Luanët kanë vetëvlerësim të ekzagjeruar që lehtë mund të bëhen egoist. Ata shpesh akuzohen se e duan shumë veten dhe nuk vlerësojnë marrëdhëniet e tyre me njerëzit e tjerë. Egoja juaj shpesh mund të jetë duke ju kontrolluar.

Virgjëresha
Shqetësimi për gjërat përtej kontrollit të tyre mund të dëmtojë marrëdhëniet e Virgjëreshës.

Peshorja
Peshorja mund të jetë shumë negative dhe pesimiste, duke besuar se nuk janë mjaft të mirë dhe se partnerët e tyre i shohin ato si të zëvendësueshëm kur në të vërtetë nuk ndodh gjithmonë kështu.

Akrepi
Akrepët kanë probleme të vetëbesimit dhe vetëvlerësimit dhe besojnë se janë inferiorë ndaj partnerëve të tyre, kështu që e kanë të vështirë të hapen. Ndarja e detajeve personale të jetës së tyre është shumë e vështirë për ta.

Shigjetari
Vështirësia për të vendosur e bën të vështirë jetën e dashurisë së Shigjetarëve, pasi ata vazhdimisht pyesin nëse ka diçka më të mirë për ta. Ata mendojnë shumë për të ardhmen dhe kjo e bën të vështirë të jetojnë në të tashmen dhe të krijojnë lidhje.

Bricjapi
Bricjapët priren të kenë përparësi karrierën e tyre profesionale. Për këtë arsye, krijimi i marrëdhënieve romantike mund të jetë më i komplikuar dhe partnerët mund të ankohen për mungesë vëmendjeje. Balancimi i këtyre dy pjesëve të jetës është i vështirë dhe shpesh preferohet karriera.

Ujori
Ujori ka tendencë të jetë i izoluar. Prandaj, e ka zakon të distancohet nga partnerët, duke krijuar pengesa emocionale në marrëdhënie.

Peshqit
Peshqit janë intensivë dhe kërkojnë të njëjtën sjellje nga bashkëmoshatarët e tyre. Në këtë mënyrë ata janë në përputhje vetëm me njerëzit e tjerë që ndajnë këtë intensitet, i cili nuk është gjithmonë i lehtë për t’u gjetur.