ZODIAC 1 Maj 2023, 14:29

Muaji më i rëndësishëm i vitit, si do të jetë maji për secilën nga shenjat e horoskopit?

Muaji më i rëndësishëm i vitit, si do të jetë maji

Jemi zyrtarisht në muajin maj i cili është cilësuar si më i rëndësishmi i këtij viti. Jeni kuriozë cfarë kanë parashikuar yjet për ju, bazuar në shenjën tuaj të horoskopit? E gjeni më poshtë!

Dashi

Eklipsi i hënës së plotë zbret më 5 maj në sektorin tuaj të metamorfozës. Ka të ngjarë të zbulojë, gjatë një pike jehone, mënyrat në të cilat keni ndryshuar, rolet që jeni gati të lini pas dhe vetë-përkufizimin e rafinuar që jeni gati për të debutuar në botë. Në datën 7, Venusi bashkohet me Marsin dhe ndërsa pozicioni dhe baza juaj ndryshojnë këtë verë, do të gjeni qëndrueshmëri në mjedisin tuaj dhe strukturat fizike dhe mendore që ju rrethojnë. Zbukuroni orenditë e shtëpisë tuaj dhe investoni në çdo ritual apo proces që ju ndihmon të përballeni. Ky është një moment i madh tranzicioni, i cili kërkon rrënjosje të thellë.

Demi 

Nuk do të jetoni më një muaj të tillë për një kohë të gjatë. Ka shumë planete në shenjën tuaj dhe kjo është periudhë emocionuese, shpërthyese, e destinuar për të çliruar dhe zgjuar, e cila mund të jetë stimuluese një moment dhe krejtësisht emocionuese në tjetrën. Kjo është absolutisht koha për të realizuar ëndrrat, për të shkuar shumë larg dhe për të lënë gjithçka pas. Por ju e dinit këtë tashmë. Puna juaj e vërtetë është të kujdeseni për veten midis cikleve të rrotullimit, për t’u siguruar që të ndiheni të forcuar për rilindjen e ardhshme dhe tjetrën. Deri në qershor, do të rilindni dhe do të jeni të pandalshëm. Deri atëherë, mbajeni veten mirë.

Binjakët 

Më 7 maj, Venusi bashkohet me Marsin duke ju ndihmuar t’i tregoni veten botës dhe të besoni se ia vlen. Ardhja e sezonit të Binjakëve në datën 21 ju çon në një ngjarje të ndryshme çdo natë, në të cilën mund të shihni dhe të shiheni. Për të shijuar në maksimum këtë shpërthim shtytjeje, merrni kohë në këtë Mërkur të tanishëm në retrogradë për të pastruar hapësirën. Cilat projekte, bagazhe dhe pritshmëri të vjetra mund të mbyllni? Çfarë doni të lëshoni dhe çfarë doni të ndiqni? Kaloni gjysmën e parë të muajit duke shkarkuar, në mënyrë që të fluturoni me liri në sezonin e Binjakëve.

Gaforrja 

Ju jeni më të fortë se sa mendoni. Ky muaj vjen duke inicuar pyetje për vendin që ju takon. Cila është vlera e punës suaj? Kush jua do të mirën? Çfarëdo që po ndodh në jetën tuaj shoqërore, ju duhet të jeni në gjendje të mbështeteni tek vetja. Më 7 maj, Venusi bashkohet me Marsin në shenjën tuaj, duke ju mbushur me vullnet të dyfishtë, mishërim dhe tërësi për t’ia dalë mbanë çdo gjëje. Besoni se e dini se çfarë dëshironi, se instinktet tuaja janë të sakta dhe se dëshirat tuaja nuk duhet të vihen në dyshim. Çfarë dëshironi nga gjithë ky emocion? Ju e keni në dorë timonin. Besoni në veten tuaj.

Luani 

Ky do të jetë një muaj për të provuar fuqinë tuaj si lider dhe për të pranuar pasojat. Ndërsa njihni veten tuaj si kurrë më parë, në mënyrë të pashmangshme do të gjykoni konflikte, ndjenja të mavijosura dhe biseda rreth asaj që duhet të ndryshojë. Mbani përgjegjësinë për kokëfortësinë tuaj, por mos e komprometoni momentin për asnjë arsye. Kjo nuk është një kthesë e shkurtër në qendër të vëmendjes, por një ndryshim i përhershëm i rolit. Ju nuk do ta ktheni kurorën së shpejti.

Virgjëresha

Pyetja kryesore e këtij muaji: Sa ndryshon jeta siç e njihni nga jeta që dëshironi? Eklipsi i hënës së plotë më 5 maj zbulon ato rutina, marrëdhënie dhe ngurtësi të stilit të jetesës që ndihen të ngecur, të vdekur dhe në nevojë për ringjallje. Përpara se sezoni i Binjakëve të ndezë pistën për karrierën tuaj më 21 maj, vendosni se ku dëshironi të arrini dhe si dëshironi të arrini atje. Rruga drejt suksesit është në detaje dhe kush më mirë se ju është perfeksionist.

Peshorja

Eklipsi i hënës së plotë më 5 maj ka lidhje me vetëbesimin tuaj. Lëreni të digjen çastet kur e keni nënvlerësuar veten. Keni nevojë që të ndiheni të sigurtose të paktën bëni sikur jeni derisa t’ia dilni me sukses sepse dy ditë më vonë, Venusi bashkohet me Marsin në shtëpinë tuaj të dhjetë të karrierës. Ju po e filloni verën me dukshmëri maksimale, gati për të përqafuar një rol të ri publik dhe për të marrë atë lloj vëmendjeje që meritoni. Përqendrohuni në mishërimin e vlerave tuaja në skenën kryesore dhe të pohoni se e meritoni të jeni atje. Ju pret vetëm ecje përpara në çdo fushë të jetës suaj.

Akrepi

Eklipsi i hënës së plotë të Akrepit më 5 maj zbulon se sa larg keni arritur, sa keni djersë derdhur dhe çfarë ka mbetur pas. Përqafoni këtë rilindjee që po ju ndodh. Tre javët e para të muajit hapin portale që do t’ju bëjnë të dukshëm. Tani është koha për të marrë rreziqe me marrëdhëniet. Merrni grupin tuaj të ri të miqve për një xhiro, mbyllni një projekt të ri bashkëpunues ose rezervoni një pushim me të dashurin tuaj. Në datën 20, Marsi ju nxit në një udhëtim të fuqishëm drejt lavdisë. Marrëdhëniet tuaja janë karroca e asaj mbërritjeje. Investoni në ato që do t’ju çojnë larg.

Shigjetari

Ky muaj ju ndihmon të vendosni kushte për marrëdhëniet tuaja. Në dashuri dhe punë, sa mund të ofroni nga vetja dhe si duken limitet tuaja? Kaloni dy javët e para të majit duke menduar për zbatimin praktik të kufijve tuaj. Në datën 21, sezoni i Binjakëve ju paguan gjithë punën që keni bërë në marrëdhëniet tuaja. Mos bëni negociata, në mënyrë që të mos ndiheni kurrë të kompromentuar në romancat e mëdha që do të vijnë.

Bricjapi

Muajin e kaluar ishit sin ë një inkubator, por tani është koha të dalësh dhe të kalosh mirë. Më 7 maj, Venusi bashkohet me Marsin në Gaforre dhe është koha juaj që të përjetoni kënaqësi, romancë dhe përvoja të reja. Ju keni investuar vërtet në veten tuaj. Tani që jeni gati, meritoni të shijoni fitimin. Mos u shqetësoni shumë për angazhimet e mëdha ose pasojat afatgjata. Tani për tani, ju shërbehet më së miri duke mirëpritur njerëz të rinj dhe duke përqafuar ndryshimin, shkruan revistawho.

Ujori

Koha e fillimeve të reja është afër. Pavarësisht nëse jeni duke u zhvendosur në një shtëpi të re, duke filluar një udhë eksplorimi të brendshëm ose duke ndryshuar stilin e jetës tuaj, tani është koha për guxim, optimizëm dhe kuriozitet. Asnjë shikim prapa, mos bëni krahasime se kush jeni tani me atë që ishit atëherë. Do takoni fytyra të reja dhe do vendosni se si dëshironi të të dukeni. Këta njerëz të rinj nuk e dine nga vjen dhe çfarë ka ndodhur me ju kështu që pse duhet të tregoni? Mjafton të shijoni ndryshimet që ju presin.

Peshqit 

Nëse nuk keni investuar ende në një pastrim të fortë shpirtëror pranveror, sezoni retrograd i këtij maji është momenti i duhur. A pasqyron shpirti juaj mënyrat që keni ndryshuar? A ndiheni të mbytur apo gati për ndryshim? Kjo sagë e Saturnit te Peshqit do të rinisë identitetin tuaj nga themeli, kështu që nuk ka nevojë të bëni një ndryshim akoma. Në vend të kësaj, kultivoni neutralitetin paqësor. Pastro të shkuarën dhe lëre veten të marrë frymë. Është një epokë e re! Jepini vetes pak hapësirë për zbulim.