ZODIAC 25 Mars 2023, 17:05

Marsi në Gaforre: Si do të ndikojë kjo lëvizje në shenjën tuaj të Horoskopit, deri në muajin maj!

Marsi në Gaforre: Si do të ndikojë kjo lëvizje në

Në këtë fillim të 2023 një tjetër lëvzje planetesh pritet të sjellë ndryshime në shenjat e Horoskopit, teksa Marsi largohet nga Binjakët dhe hyn në Gaforre. Kjo do të thotë se duhet të bëheni gati për shpërthime emocionale, kjo është pak por e sigurtë. Në fakt, me hyrjen e Plutonit në Ujor pas 225 vitesh, do të ketë shumë ndryshime në jetën tonë dhe çdo gjë që nuk ka një themel të fortë me siguri do të marrë fund. Megjithatë, për çdo shenjë Marsi në Gaforre do të sjellë gjëra shumë të ndryshme dhe më poshtë yjet parashikojnë se si do të ndikojë tek tuajat.

Dashi

Me hyrjen e Marsit në Gaforre, natyra juaj impulsive do të frenohet. Do të fitoni interesa të reja, ndërkohë që do t’i jepet fund marrëdhënieve toksike që i keni mbajtur në jetën tuaj për një kohë të gjatë. Koha për rilindje, Dashi i dashur!

Demi

Është koha të nisni të shpreheni më hapur dhe të gjeni një zgjidhje për problemet që ju shqetësojnë prej kohësh. Do të fitoni më shumë dinamizëm dhe vendosmëri, por sigurohuni që t’i menaxhoni siç duhet emocionet pasi kjo periudhë do t’ju gjejë mjaft të pambrojtur.

Binjakët

Kohët e fundit jeni përballur me mjaft sfida dhe tani është koha që të qetësoheni pak. Të gjithë e dimë që keni dhuntinë e komunikimit, por është mirë që gjatë kësaj kohe të tregoheni të kujdesshëm me fjalët sepse mund të çojnë në keqkuptime.

Gaforrja

Marsi ju gjen në më të mirën tuaj dhe me energji dhe oreks të shtuar për të filluar kapituj të rinj në jetën tuaj. Dëshirat dhe synimet që keni vendosur prej kohësh tani po gjejnë rrugën e tyre dhe kjo është koha e duhur për të vendosur prioritetet e duhura përpara.

Luani

Edhe pse e doni aksionin, është mirë t’i jepni një pauzë të madhe gjatë kësaj kohe. Veproni me instinktet tuaja dhe lërini ëndrrat dhe dëshirat të marrin rrugën e duhur, duke ndaluar krejtësisht zakonet që vetëm ju dëmtojnë.

Virgjëresha

Jeta juaj shoqërore gjatë kësaj periudhe pritet të marrë ngritje, ashtu si edhe aftësitë tuaja drejtuese. Do të keni shumë motivim për të zhvilluar dhe frymëzuar të tjerët. Në të njëjtën kohë, përpiquni të ndani emocionin nga logjika sepse të gjithë do të jenë pak më të ndjeshëm se normalja.

Peshorja

Kjo është koha e duhur për të shkëlqyer në biznesin tuaj. Ndaloni së ndjekuri rrugët që nuk ju çojnë askund dhe përqendrohuni në atë ku ndiheni më mirë në çdo fushë të jetës, jo vetëm në punë.

Akrepi

Është koha të hiqni dorë nga ajo që nuk ju përfaqëson dhe të synoni drejt asaj atë që dëshironi. Është koha më e mirë për përvoja të reja dhe për të çuar aftësitë tuaja një hap më tej.

Shigjetari

Është koha për të hequr qafe ndjenjat e fajit apo sekretet që po ju konsumojnë energjinë. Përqendrohuni në dëshirat tuaja dhe rishikoni marrëdhëniet tuaja, sepse tani është koha për të marrë vendimet më të mira për jetën tuaj.

Bricjapi

Jeta juaj e dashurisë po merr hov. Nëse jeni në një lidhje të rrënuar, ka shumë mundësi që asaj t’i vijë fundi në mënyrë që në jetën tuaj të hyjë një person i ri i cili do të sjellë ulje-ngritje (në një mënyrë të mirë). Përqendrohuni në dëshirat tuaja dhe me siguri do të tërhiqni të mirat.

Ujori

Bëhuni gati ta gjeni veten plot me detyrime pasi kjo periudhë do jetë mjaft stresuese. Në të njëjtën kohë, vendosni synime dhe motivime për t’ia dalë mbanë dhe sigurohuni që të vendosni kufij për gjërat, njerëzit dhe situatat që ju bëjnë presion.

/News31