ZODIAC 23 Prill 2022, 10:27

Horoskopi, çfarë thonë yjet për sot?

Horoskopi, çfarë thonë yjet për sot?

Dashi: Po prisni që partneri juaj t’ju telefonojë në punë? Sado që dëshironi të dëgjoni nga miqtë juaj, do të përfshiheni aq shumë në punë, saqë nuk do të dëgjonit dot asgjë. Ndërsa punoni, sigurohuni që ta mbani njërin vesh të sinkronizuar me botën reale duke parë dhe duke ecur herë pas here. Përndryshe, ju mund të lini mënjanë atë që dëshironi më shumë sot.

Demi: Sensualiteti juaj kombinohet sot me ndjenja romantike që gjenden vetëm në përralla. Kjo mund të jetë e pazakontë për ju, por partneri juaj do ta pëlqejë së tepërmi! Nëse jeni beqarë, ka gjasa të tërhiqni shumë vëmendje dhe ndoshta të takoni dikë të ri. Kujdesuni që të bëni përpjekje për të parë personin real dhe jo thjesht një imazh romantik. Paçi fat!

Binjakët: Një dëshirë për të sistemuar shtëpinë tuaj mund të fillojë me një pastrim të plotë nga papafingo e deri në bodrum. Ju mund të mbaroni me punët e përditshme dhe më pas të bëni disa riparime ose të ridekoroni ambientin me disa mobilje të reja. Mund të argëtoheni shumë, veçanërisht nëse partneri ose miqtë tuaj ju ndihmojnë. Punoni shumë dhe shijoni ditën tuaj!

Gaforrja: Partneri mund t’ju kontaktojë papritmas, ndoshta duke ju propozuar që të dy të takoheni sonte, vetëm. Do jeni në humor për takimin, pasi ndiheni tepër mirë dhe nuk keni frikë ta shfaqni. Një mbrëmje në shtëpi ose në një cep të errët të restorantit tuaj të preferuar mund të jetë perfekte. Mos u habitni nëse partneri juaj porosit shampanjë dhe vjen me lule! Argëtohu në maksimum!

Luani: Ke pritur të financohesh për disa projekte, ndoshta për të krijuar një vepër arti, për të shkruar një libër ose për të bërë një film dokumentar? Nëse po, do të keni shumë për të festuar sot kur të merrni lajmin se paratë po vijnë! Sidoqoftë, mos u habitni nëse ka ndonjë vonesë. Projekti nuk do të realizohet ende, por vetëm pak më vonë nga sa kishit shpresuar. Gjithçka që mund të bëni tani është të jeni të duruar.

Virgjëresha: Dikujt në vendin tuaj të punës mund t’i dukeni papritur shumë tërheqës dhe nuk do e fshehë sot. Natyrisht se si do të përgjigjeni, varet nga ju, por nëse nuk i përgjigjeni ndjenjave të këtij personi, mos u përgjigjeni pozitivisht thjesht sepse jeni modest. Kjo mund të shkaktojë telashe, veçanërisht nëse ky person është në një pozicion autoriteti. Prisni për personin e duhur!

Peshorja: Dëshira juaj për të respektuar dhe nderuar dikë të veçantë në jetën tuaj bie ndesh sot me një dëshirë po aq të fortë për t’u bërë rebele. Sekreti për zgjidhjen e këtij konflikti qëndron në të ditur se të dyja veprimet nuk janë ti. Gjithashtu, nëse do të përfitoni sa më shumë nga të dyja gjendjet, do duhet të përshtateni me mendimet dhe ndjenjat e partnerit tuaj. Vendosni për atë që të dy dëshironi dhe pastaj vazhdoni me planin! Shijojeni ditën.

Akrepi: A keni pasur një ndjenjë të fshehtë për dikë që besoni se ju do vetëm si mik. Mos u habitni nëse mësoni ndryshe sot. Kjo është një ditë kur pasionet e fshehura mund të zbulohen papritur – dhe miku juaj mund të zbulojë papritur një tërheqje të fshehtë për ju! E vetmja gjë negative është se ndonjëherë mund të jetë një zhgënjim kur fantazitë bëhen realitet. Merrni parasysh reagimin e personit përpara se të ecni përpara.

Shigjetari: Sot mund të takoni një koleg pune dhe papritur të ndjeni një tërheqje romantike për të. Kjo mund t’ju kapë në befasi sepse nuk keni menduar kurrë më parë për këtë person në atë mënyrë. Para se të hidheni me të dyja këmbët, jepini vetes pak kohë për të zbritur. Qëndroni në tokë tani për tani. Nëse tërheqja është ende aty pas disa ditësh, mendoni për më tej!

Bricjapi: Një shumë parash që mund të keni pritur nga larg mund të vonohet. Kjo mund të jetë zhgënjyese për ju, por mos u frikësoni. Paratë po vijnë. Pra, nëse situata juaj nuk është urgjente, thjesht uluni dhe prisni. Nëse dëshironi të konfirmoni me ata që po i dërgojnë paratë, bëjeni me çdo kusht.  Jini të durueshëm.

Ujori: Dashuria është në ajër sot, ndaj përfitoni nga ky moment i favorshëm! Ftoje të dashurin tënd të kaloni një darkë romantike. Kalojeni pasditen duke lexuar një roman të mirë ose ftoni një mik të shikojë një film me ju. Kalofshi mirë!

Peshqit: E sotmja është një ditë për të qëndruar në shtëpi dhe për ta organizuar atë. Mund të jeni duke menduar se si mund ta shfrytëzoni sa më mirë kohën tuaj të lirë. Është e qartë se disa përmirësime janë në rregull. Ndoshta mund të filloni me të gjitha ato riparime të vogla që i keni shtyrë. Pasi të keni mbaruar me to, një shtresë e re bojë do të bëjë mrekulli për të ndriçuar shtëpinë dhe pamjen tuaj.

 

Burimi: Iconstyle