ZODIAC 3 Mars 2023, 14:27

Cilat janë shenjat më me fat të muajit mars?

Cilat janë shenjat më me fat të muajit mars?

Jemi në ditët e para të marsit dhe na pret një muaj i gjatë përpara. Jeni kuriozë të dini parashkimin e yjeve për këtë muaj?

Astrologia Meri Sehuka renditur shenjat nga ato më me pak fat e deri tek shenjat me më fat.

Sipas Shehut, shenja më me pak fat do të jetë ajo e Bricjapit, duke u pasuar nga Demi dhe Shigjetari. Ndërsa shenja më me fat do të jenë Peshqit duke u pasuar nga Dashi dhe Akrepi.

12. Bricjapi

Gjatë muajit Mars do të kenë një ndikim të fuqishëm ekonomik. Mërkuri në shenjën e tyre do t’i japë disavantazhe planeve e projekteve dhe ekziston mundësia për t’u bërë një gabim në aplikime të ndryshme. Në çështjet familjare mund të kemi një shpenzim të madh energjie, pa bërë ndonjë gjë konkrete.

11. Demi

Janë në këtë pozicion sepse Marsi do t’u ndryshojë mënyrën e të menduarit dhe do t’u sjellë të papritura, të cilat mund t’i kenë ndjerë edhe në 2018-n. E papritura do të kthehet tek ta. Duhet të futen në rrugë të reja.

10. Shigjetari

Megjithëse është viti i tyre, për ta do të llojnë të papriturat në lidhje me punën dhe jetën e përditshme. Do të ndihen të riskuar. Por do të kenë njohje dhe shanse të reja. Duhet të kenë kujdes nëse duan të ndërrojnë një shtëpi, apo për të blerë një pronë, pasi do kenë konikte.

9. Virgjeresha

Planeti i tyre Mërkuri do të jetë kundër. Kjo do të thotë që do të keni projekte dhe ide që do t’ju bëjnë konfuzë. Duhet të jeni të vëmendshëm dhe mos të bini pre e dikujt tjetër. Nuk duhet të merrni vendime të rëndësishme këtë muaj.

8. Binjakët

Janë në këtë pozicion sepse në çështjet e punës duhet të jenë të

vëmendshëm. Duhet të jenë të vëmendshëm për të sqaruar detaje. Në erotizëm do të jenë shumë të ndjeshëm dhe mund të kenë edhe dashuri me shikim të parë. Por të mos pretendojnë se në Mars gjërat do të kenë jetëgjatësi.

7. Gaforrja

Duhet të ishin akoma edhe më mirë, por në gjërat që mendohet se i kishin stabilizuar do të dalë një kthesë dhe do t’i bëjë më skeptikë. Nuk duhet të nxitohen. Çështja ekonomike për ta do të ketë rilindje.

6. Luani

Do kenë Afërditën përballë shenjës së tyre. Do kërkojnë në marrëdhënie me të tjerët, por duhet t’i japin rëndësi partnerit. Nuk duhet të qëndrojnë në stilin potent. Do llojë një periudhë karriere për ta, por jo e stabilizuar

5. Ujori

Kanë një muaj me fat. Psikologjikisht janë pak të lodhur, Hëna e re do t’i rigjenerojë. Ndoshta do t’i rikthehen edhe të kaluarës që do t’i bëjë mirë.

4. Peshorja

Do marrin energji pas datës 20. Ndihen të dobëta me llimin e pranverës, megjithatë të shikojnë mirë bashkëpunimet me jashtë. Ato do t’u japin vitalitet.

3. Akrepi

Është muaji më erotik për ta, por Mërkuri i kthehet kundër. Do sqarojnë lidhjet e mëparshme, por do t’u krijojnë ngatërresa. Pas datës 20, marrin prioritet çështjet e punës për ta.

2. Dashi

Është muaji i tyre dhe do ta shijojnë. Do kenë një çlirim psikologjik. Shumë Deshë do të riorganizohen për çështjet e tyre ekonomike.

1. Peshqit

Do kenë shumë lajme dhe komunikime. Çështjet ekonomike për ta çlirohen pas datë 20. Duhet të merren me çështjet e punës, për ndryshimin e një pune.