ZODIAC 28 Maj 2022, 18:35

Cila është koha ideale që çdo shenjë të Horoskopit të martohet?

Cila është koha ideale që çdo shenjë të

Dëshironi të ngjiteni shkallët e kishës me të dashurin tuaj, por nuk e dini se cila është koha e duhur për një martesë për ju të dy? Shikoni shenjën tuaj të zodiakut për të gjetur datën perfekte?

#Dashi: Dashi është një shenjë që e shijon shumë verën dhe këtë stinë e pëlqen më shumë se çdo tjetër. Pra vera dhe konkretisht qershori është muaji ideal për këtë shenjë.

# Demi: Demi ka dobësi në pranverë sepse këtë stinë është edhe ditëlindja e tij.

# Binjakët: Nuk ka ndonjë problem të veçantë se kur do të bëhet dasma e tij apo sa ditë do të zgjasë festa.

#Gaforrja: Gaforrja e do verën më shumë se çdo gjë tjetër dhe për këtë arsye dëshiron një dasmë në verë dhe madje edhe në plazh.

#Luani: Në fund të korrikut ose gushtit, Luani do të organizojë dasmën e tij të mrekullueshme.

# Virgjëresha dhe Bricjapi: Të dyja këto shenja të zodiakut e duan vjeshtën dhe duan një martesë vjeshtore më shumë se çdo gjë tjetër.

# Peshorja: Vjeshta e hershme është koha perfekte për një martesë të Peshores pasi kjo shenjë e zodiakut dëshiron një martesë magjepsëse dhe plot stil.

#Akrepi: Akrepi e do dimrin dhe nuk shqetësohet të bëjë dasmën e tij atëherë!

#Shigjetari: Shigjetari dëshiron një martesë verore dhe nuk bën kompromis me asgjë më pak.

# Ujori: Nuk i intereson stina por tema e dasmës që dëshiron të jetë sa më origjinale dhe unike.

# Peshqit: Peshku nuk ka ndonjë problem të veçantë se kur do të ngjitet shkallët e kishës për sa kohë që dasma e tij bëhet në det, lumë apo diku me një element të fortë të lëngshëm. Sezoni i tij i preferuar, megjithatë, është shkurti.

 

Burimi: ABC