SPORT 6 Shkurt 2022, 22:31

Ylli i futbollit festoi 37-vjetorin, dhurata e Georgina për Cristiano Ronaldon i la të gjithë pa fjalë

Ylli i futbollit festoi 37-vjetorin, dhurata e Georgina për Cristiano

Cristiano Ronaldo tashmë ka një makinë të re.  Partnerja e tij, Georgina i ka dhuruar një SUV Cadillac Escalade për ditëlindjen e tij të 37-të. Ajo ka befasuar gjysmën e saj me 4×4 mbresëlënëse e cila është jo më pak se 5.5 metra e gjatë dhe ka një motor deri në 420 kuaj fuqi.

Ky model i veçantë i Escalade nuk është në shitje në Evropë, kështu që Georgina duhet të ketë bërë përpjekje të mëdha për ta siguruar. Versionet kryesore të këtij modeli tejkalojnë shifrë prej 100,000 dollarësh.

Ronaldo tashmë ka një koleksion mjaft luksoz të automjeteve, të cilat u shfaqën në serinë e tij të fundit të dokumentarëve Netflix.

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio)