SPORT 1 Qershor 2022, 12:29

Vllaznia fiton kupën e Shqipërisë, kuqeblutë ndezin stdiumin “Air Albania”

Vllaznia fiton kupën e Shqipërisë, kuqeblutë ndezin stdiumin

Ditë e djeshme në stadiumin “Air Albania” u zhvillua ndeshja ndërmejt Vllaznisë dhe Laçit e cila përfundoi me fitoren e Vllaznisë.


Skuadra shkode arriti të rrëmbente sërisht kupën e fitores pas një viti,në të njëjtën datë duke mundur skuadrën kundërshtare. Golat për shkodranët u realizuan nga Hoxhaj dhe Adili të cilët çuan dhe skuadrën e tyre drejt fitores.

Vllaznia fiton kupën e Shqipërisë, kuqeblutë ndezin stdiumin


Edhe pse Laçi kaloi i pari në epërsi duke shënur 2 gola në minutën e 18-të barazoi Hoxhaj me kokë, pas krosimit të Latifit, ndërsa në shtesë, pikërisht në minutën e 95-të, Adili realizoi një gol vendimtar.


Menjëherë pas golit vendimtar kuqeblutë ndezin stadiumin “Air Albania” duke festuar fitoren e ekipti të tyre, një fitore e cila siguroi pjesëmarrjen në Europë sezonin e ardhshëm.