SPORT 20 Qershor 2023, 22:20

(Video) Supergoli i Kristjan Asllanit, mesfushori i Inter “shkund” rrjetën me një goditje spektakolare dhe kalon Shqipërinë në avantazh

(Video) Supergoli i Kristjan Asllanit, mesfushori i Inter  “shkund”

Kristian Asllani ka kaluar Shqipërinë në avantazh 1-2 ndaj Ishujt Faroe me një supergol. Mesfushori i Interit shkarkoi të majtën në hyrje të zonës dhe mrekullisht e çon  topin në rrjetë duke mos i dhënë asnjë shans portierit vendas. 

Golin mund ta ndiqni më poshtë, ndërsa kujtojmë se goli i parë u shënua nga Bajrami, teksa edhe Cikalleshi humbi një penallti, ndërsa kundështarët barazuan në mënyrë surprizë në fundin e pjesës së parë. /News31