SPORT 8 Maj 2022, 11:16

Tirana triumfon ndaj Partizanit me rezultatin 1-2, bardheblute shpallen kampione

Ndeshja e zhvilluar midis Partizanit dhe Tiranës në javën e 33 të kategorisë superiore ka përfunduar me fitoren e Tiranës e cila është shpallur kampione për herën e 26-të.

Kjo ndeshje është zvilluar në stadiumin e Elbasan Arena ku ka përfunduar me rezultatin 1-2 Goli.

Tirana triumfon ndaj Partizanit me rezultatin 1-2, bardheblute shpallen kampione

Fillimisht Partizani ka shënuar ndaj Tiranës 1-0 ku u duk se fitorja mund të ishte në anën e të kuqve por kundërpërgjigja e bardhebluve nuk vonoi duke përmbysur rezultatin.

Rezultati final më pas ka qënë goli i Totres i cili ka realizuar ktë gol nga jashtë zone në minutën e 47-të.


Në minutën e 95-të do të vinte dhe goli i tretë nga Seferi por u anullua për pozicion jashtë loje.