SPORT 13 Qershor 2022, 09:45

Thirrjet patriotike të Shqiptarëve në ndeshjen Kosovë-Greqi revoltuan grekët

Thirrjet patriotike të Shqiptarëve në ndeshjen Kosovë-Greqi

Ndeshja mes Kosovës dhe Greqisë u mbyll me rezultatin 2-0, në kuadër të Ligës së Kombeve, grupi 2 në Ligën C.

 

Kjo ndeshje nuk pati një reagim të mirë nga ana e tifozëve pasi grekët të cilët ishin të pranishëm në stadium filluan të sulmonin shqiptarët me mjete të ndryshme pasi sipas tyre të shihnin flamurin shqiptar tek valvitej aty ishte e patolerueshme.

Thirrjet patriotike të Shqiptarëve në ndeshjen Kosovë-Greqi

Nga ana tjetër ky reagim i grekëve erdhi dhe si pasojë e thirrjeve patriotike që shqiptarët bënin shpesh herë për skuadrën e tyre në stadium.


Ndeshja u zhvillua në Panthessaliko Stadium në Volos, ku Dardanët pavarsisht përpjekjeve nuk ja dolën të siguronin fitoren ndaj Helenëve.