SPORT 24 Mars 2023, 19:57

Tashmë është zyrtare, Bayern njofton shkarkimin e trajnerit Nagelsmann dhe zbulon pasuesin e tij

Tashmë është zyrtare, Bayern njofton shkarkimin e trajnerit

Tashmë është zyrtare. Julian Nagelsmann është shkarkuar nga Bayern, ndërsa Thomas Tuchel, ish-trajneri gjerman i Chelsea do të drejtojë kampionët në fuqi të Bundesligës deri në 2025.

Në mesazhin e publikuar në mediat sociale, Bayern shkruan:

“FC Bayern Munich ka liruar trajnerin Julian Nagelsmann. Kryetari i bordit, Oliver Kahn dhe drejtori sportiv, Hasan Salihamidzic, kanë marrë këtë vendim në kordinim me presidentin Herbert Hainer. Nagelsmann do të pasohet nga Thomas Tuchel, i cili ka firmosur një kontratë deri më 30 qershor 2025 dhe do të udhëheqë stërvitjen për herë të parë të hënën."

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by FC Bayern (@fcbayern)

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by FC Bayern (@fcbayern)