SPORT 20 Qershor 2023, 23:01

Shqipëria nuk fal, fiton dhe ngjitet në vendin e dytë në grup pas “asist” nga Moldavia

Shqipëria nuk fal, fiton dhe ngjitet në vendin e dytë në


Shqiperia nuk fal. Kuqezinjtë zhvilluan një ndeshje mjaft të mirë ndaj Ishujve Faroe duke fituar 1-3. Kjo fitore e ngjit Kombëtaren në vendin e 2 në grup me 6 pikë, pas 3 ndeshjeve në grupin E.

Për kuqezinjtë realizuan Bajrami 19′ dhe Asllani me një perlë nga distanca, ndërsa në limit shënoi edhe Ernest Muci i cili hyri si zëvendësues. Ndërkohë, Ishujt Faroje golin e vetëm e realizuan me autor Faero i cili barazoi përkohësisht shifrat në fund të pjesës së parë.

Vlen të theksohet se Cikalleshi gaboi nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 32′.

Ndërkohë, rivali ynë i grupit Polonia u mposht papritur 3-2 nga Moldavia. Tani Kombëtarja shqiptare do të luajë ndeshjen e radhës më 7 shtator në transfertë ndaj Çekisë.