SPORT 6 Qershor 2022, 21:47

Shqipëria kalon në avantazh përballë Islandës

Shqipëria kalon në avantazh përballë Islandës

Shqipëria ka kaluar në avantazh përballë Islandës me gol të shënuar nga Taulant Seferi.

Sulmuesi kuqezi përfitoi nga një gabim i mbrojtjes kundërshtare për të shënuar në minutën e 30’.

Kjo është ndeshja e parë për kuqezinjtë në Grupin 2 për Ligën e Kombeve.

Islanda ndërkohë vjen pas një barazimi 2-2 me Izraelin.

Në grupin e kuqezinjve bënte pjesë dhe Rusia, e cila për shkak të luftës në Ukrainë, është përjashtuar nga gara.

Shqipëria kalon në avantazh përballë Islandës