SPORT 19 Dhjetor 2022, 15:05

Shpallet ekipi fitues në Superkupën e Shqipërisë në basketboll

Shpallet ekipi fitues në Superkupën e Shqipërisë në

Mbrëmjen e kaluar, djemtë e detit kanë ngritur sërish trofeun e Super Kupës pas përballjes me ekipin e Tiranës.

Ndeshja e zhvilluar në pallatin e sportit “Dhimitraq Goga” të Durrësit mes Teutës dhe Tiranës u mbyll me rezultatin 84:80. Teuta mban në shtëpi trofeun pas një ndeshjeje që dhuroi shumë emocion e një përballje të fortë mes dy rivalëve të hershëm në basketboll.

Ekipi durrsak mbyll kështu me sukses një tjetër sezon e vit sportiv.