SPORT 17 Qershor 2023, 22:45

Shkëlqejnë kuqezinjtë, Shqipëria dominon dhe fiton ndaj Moldavisë

Shkëlqejnë kuqezinjtë, Shqipëria dominon dhe fiton ndaj


Kombëtarja shqiptare ka dhuruar spektakël ndaj Moldavisë në një stadium të mbushur plot duke fituar me shifrat 2-0 në ndeshjen e 2-të të Grupit E për kualifikueset e Euro 2024.

Kuqezinjtë dominuan në lojë, ndërsa pjesën e parë e mbyllën pa gola, teksa rasti më serioz ishte i Cikalleshit i cili u ndal nga traversa. Pjesa e dytë nisi furishëm për Kombëtaren teksa Jasir Asani realizoi një supergol duke zhbllokuar sfidën dhe gjetur golin e parë me fanellën kuq e zi.

Në minutën e 76′ Nedim Bajrami dyfishoi shifrat duke i dhuruar qetësinë ekipit të Silvinjos i cili mori 3 pikët e para me Shqipërinë pas 2 ndeshjeve.

Ndërkohë, Shqipëria renditet e 3 me 3 pikë, ndërsa ndeshjen e radhës e luan në transfertë përballë Ishujve Faroe.