SPORT 2 Janar 2023, 16:54

Portieri Argjentinës i çon në nivel tjetër masat e sigurisë për të ruajtur medaljen e fituesit të Botërorit

Portieri Argjentinës i çon në nivel tjetër masat e


Portieri argjentinas Emiliano Martinez, një nga heronjtë e ekipit të tij në fushatën fituese të "Qatar 2022", ka vendosur ta cojë në tjetër nivel sigurinë për të ruajtur medaljem e arit që mori pas finales dhe trofeun e tij si "Portieri më i mirë".

Kështu, futbollisti i Aston Villa-s, ka blerë një qen për 20 mijë paund dhe sipas "Daily Star", 30-vjeçari i është drejtuar për këtë një kompanie të njohur, që furnizon me qen të stërvitur e të trajnuar njerëz të pasur dhe të famshëm. Pra medalja dhe trofeu i tij, që me shumë gjasë do kenë për "shtëpi" raftin e trofeve të portierit, tashmë do kenë edhe kjjdestarin e tyre personal. 

/News31