SPORT 19 Korrik 2022, 20:45

Përplasjet mes Igli Tares dhe presidentit të Lazio-s, pasojat “i vuan” djali i drejtorit shqiptar

Përplasjet mes Igli Tares dhe presidentit të Lazio-s, pasojat “i


Duket se përplasjet mes Igli Tares dhe Claudio Lotito-s, shpesh të raportuara në mediat sportive dhe asnjëherë të konfirmuara nga protagonistët,  tani po japin edhe pasojat e para. Mes palëve ka pasur vazhdimisht mosmarrëveshje te skuadra e Lazios, sidomos në zgjedhjet e merkatos, edhe pse deri më tani nuk ka asnjë vendim mbi Drejtorin Sportiv, që është vlerësuar ndër vite për punën e mirë që ka bërë në ekipin e kryeqytetit. 

Megjithatë siç duket nga këto përplasje e ka pasuar djali i ish-sulmuesit të Kombëtares, Etienne Tare, të cilit nuk i është rinovuar kontrata me skuadrën e kaltër. Ai aktivizohej për ekipin e të rinjve, Lazio Primavera, por në sezonin e ri raportohet se nuk do të jetë më pjesë e tyre. 

 

Prandaj Tare Junior do të detyrohet të gjejë një ekip të ri, ndoshta në Serie C. Statistikat e tij në sezonin e fundit ishin 6 gola dhe 2 asiste në 23 ndeshje, shpeshherë jo në pritshmërinë e duhur.

Përtej asaj që do të jetë e ardhmja e Iglit në hierarkinë drejtuese të Lazio-s, Etienne tani ka përshëndetur stafin dhe bashkëlojtarët, gati për të nisur një aventurë të re. 

/News31