SPORT 18 Dhjetor 2022, 16:35

Messi “tund” rrjetën, Argjentina kalon në avantazh

Messi “tund” rrjetën, Argjentina kalon në avantazh

Argjentina dhe Franca ndeshen momentalisht me njëra-tjetrën në finalen e madhe të Botërorit të Katarit. Të dyja skuadrat kërkojnë të ngrenë në qiellin e Dohas trofeun e artë.

Në minutën e 24 Messi depërtoi portën argjentinase me penallti duke kaluar ekipin e tij në avantazh.