SPORT 19 Dhjetor 2022, 14:39

Mediat botërore dhe tifozët kundër pelerinës që ju vesh Mess-it: "Një skandal..."

Mediat botërore dhe tifozët kundër pelerinës që ju vesh

E gjithë bota e futbollit priste me padurim që Messi të ngrinte në qiell trofeun e Kupës së Botës. Ajo që tërhoqi jo pak vëmendjen ishte një detaj i veçantë - një pelerinë e zezë që Infantino dhe Al Than i veshën Mess-it përpara se “pleshti” të bashkohej me pjesën tjetër të ekipit për t'iu "dhuruar" trofeun.

Pelerina, tunika, që Messi veshi ishte e stolisur me detaje prej ari, që në kulturën arabe simbolizon pasurinë dhe që vishet ne raste speciale.

Po mediat e ndryshme në botë e kanë cilësuar këtë një skandal. Ndërsa sipas tifozëve pelerina nuk la asnjë shije të mirë pasi ajo bëri që fanella bardhekaltër e Argjentinës të dilte në plan të dytë.

Mediat botërore dhe tifozët kundër pelerinës që ju vesh

Mediat botërore dhe tifozët kundër pelerinës që ju vesh