SPORT 2 Korrik 2022, 09:43

Medalje ari dhe rekord kombëtar, Luiza Gega kryeson në Lojërat Mesdhetare

Medalje ari dhe rekord kombëtar, Luiza Gega kryeson në Lojërat

“Koha për të kërcyer” ishte ky njoftimi i Luiza Gegës në profilin e saj të Instagramit pak para se të bëhej pjesë e Lojrave Mesdhetare që u mbajtën në Oran të Algjerisë.

 

Sportistja arriti të dominonte duke siguruar medaljen e artë.

Gega realizoi një tjetër paraqitje fenomenale teksa vendosi edhe rekord të ri kombëtar me kohën 9:14.29

 


Kjo është medalja e dytë e Luiza Gegës në Lojërat Mesdhetare, asaj të “Tarragona 2018”.

 

Para pak javësh ajo njoftoi dhe fitoren si kampione Ballkani duke falenderuar të gjithë ata të cilët e kanë mbështetur në këtë rrugëtim.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Luiza Gega (@luizagega)