SPORT 29 Gusht 2023, 17:16

Lukaku transferohet tek Roma, avioni që do ta sjellë drejtohet nga vetë pronari i klubit!

Lukaku transferohet tek Roma, avioni që do ta sjellë drejtohet nga

Romelu Lukaku është shumë afër kalimit te Roma, madje mund të konsiderohet si lojtari më i ri i kryeqytetasve, ndërsa sipas Fabrizio Romano-s, belgu do të zbarkojë sot pasdite në Itali, nga avioni që mesa duketdo të ketë një pilot të profilit të lartë.

Kështu, thuhet se vetë pronari i klubit, Dan Friedkin, do të drejtojë avionin me të cilin udhëton Lukaku, një lëvizje kjo shumë e zgjuar për të gjeneruar interes dhe marketing nga ana e amerikanit, por edhe për të vënë në punë aftësitë e tij në mjetin fluturues. 

Postimi i plotë i Romano-s, që me të tilla informacione zor se gabon:

“Romelu Lukaku, do të zbarkojë në Romë të martën në orën 17:00 me orën e Italisë. Pronari i Romës, Dan Friedkin, do të drejtojë personalisht fluturimin privat. Puna e Friedkin në marrëveshje ishte vendimtare për të rënë dakord për kushtet me pronarët e Chelsea, faktor kyç duke treguar ambicien e ekipit të tij".