SPORT 5 Dhjetor 2022, 19:12

Kroacia në çerek-finale falë portierit “hero”, mposht Japoninë me penallti

Kroacia në çerek-finale falë portierit “hero”,


Kroacia është kualifikuar në çerekfinalet e "Qatar 2022" pas fitores me penallti ndaj Japonisë, ndërsa koha e rregullt dhe shtesa përfunduan me rezultatin 1-1.

Tani kroatët do të përballen në çerekfinale me fituesin e çiftit Brazil-Kore e Jugut e cila starton në 20:00, ndërsa sa i përket penalltive, japonezët gabuan 3 herë dhe realizuan vetëm 1 herë, falë edhe portierit "hero", teksa Kroacia u tregua e saktë 3 herë duke gabuar vetëm 1 herë.

/News31