SPORT 7 Korrik 2023, 20:30

Ishte me pushime në Kroaci, legjenda e Hollandës pëson hermoragji cerebrale

Ishte me pushime në Kroaci, legjenda e Hollandës pëson hermoragji


Legjenda e portës hollandeze dhe Manchester United, Edwin van der Sar është dërguar në spital pasi pësoi një hemorragji cerebrale gjatë pushimeve në Kroaci. Ish-portieri është transportuar në spital me helikopter pasdite dhe momentalisht ndodhet në terapi intensive.

Më pak se gjashtë javë më parë, holandezi u largua nga roli i tij si CEO i Ajax, teksa u shpreh: "Tani më duhet të distancohem, të pushoj dhe të bëj gjëra të tjera"

/News31