SPORT 7 Prill 2022, 14:53

Hasbulla injoron hapur Cristiano Ronaldon: “Unë jam më i famshëm, ai vetëm topit i bie”

Hasbulla injoron hapur Cristiano Ronaldon: “Unë jam më i

Hasbulla Magomedov është një nga personazhet më të famshëm të rrjeteve sociale.

19-vjeçari me pamjen e një fëmije të vogël si pasojë e një sëmundjeje që quhet akondroplazi, ka më shumë se 2 milionë ndjekës në Instagram, ku videot e tij humoristike bëjnë xhiron e botës.

 

Hasbulla në një intervistë për lojtarin e futbollit amerikan Caleb Pressley, në “Barstool Sports”, ka folur për jetën e tij, marrëdhënien që ka me personalitete të shquara të sportit si Khabib Nurmagomedov dhe rivalitetin që ka me Abdu Rozik.

 

Duke marrë shkas nga fotoja që ky i fundit ka postuar së bashku me Cristiano Ronaldon, Hasbulla sulmoi yllin portugez të futbollit:

“As nuk më intereson fare për Cristianon, jam më i famshëm se ai. Ai vetëm topit di t’i bjerë”.