SPORT 8 Maj 2022, 16:42

Futbollisti italian që do të bëhej babi i një djali, humb jetën në fushë.

Futbollisti italian që do të bëhej babi i një djali, humb

Futbollisti italian Dimitri Roveri i klubit Quingentiole ka ndërruar jetë pas një ataku kardiak në fushë.


E gjithë ngjarja ka ndodhur ne sy të familjarëve të futbollistit 28-vjeçar.


Familjarët të trembur kanë nxituar për ti ardhur në ndihmë futbollistit, duke e masazhuar në kraharor, por ai ka nderruar jetë përpara ardhjes së mjekëve.


Diego do të bëhej babai i një djali, sipas një njoftimi që i kishte bërë miqve dhe familjarëve.