SPORT 7 Shkurt 2023, 14:08

Futbollisti i njohur gjendet nën rrënojat e tërmetit në Turqi

Futbollisti i njohur gjendet nën rrënojat e tërmetit në

Së fundmi është bërë me dije se Christian Atsu, ish-futbollisti i Chelsea dhe tashmë pjesë e skuadrës turke Hatayspor, kishte ngecur nën rrënojat e një ndërtese, pas tërmetit kolosal në Turqi.
 
Ish-sulmuesi u raportua i bllokuar nën rrënoja dhe fatmirësisht, sot, është nxjerrë i gjallë, me disa lëndime në trup.

Futbollisti i njohur gjendet nën rrënojat e tërmetit në

Tërmeti shkatërrimtar në Turqi dhe Siri solli një numër të lartë viktimash, të cilët sipas OBSH-së mund të tejkalojë shifrën e 20,000 personave. Deri më tani, janë raportuar deri në 5,000 viktima, ndërsa për të lënduarit, nuk ka ende një shifër të saktë.