SPORT 22 Maj 2022, 20:30

Dëmtohet Cristiano Ronaldo, mungon në ndeshjen e fundit të sezonit

Dëmtohet Cristiano Ronaldo, mungon në ndeshjen e fundit të

Cristiano Ronaldo nuk do të luajë në ndeshjen e fundit të këtij sezoni për Manchester United, për shkak të një dëmtimi në ijë.

37-vjeçari portugez do të mungojë në sfidën ndaj Cristal Palas, shkruan Sky Sport.

Nëse arrin një fitore, Manchester do të ruajë vendin e gjashtë në kampionat, çka do t’i mundësonte pjesëmarrjes në Ligën e Europës vitin e ardhshëm.

Në rast të kundërt, nëse merr një bazarim apo humbet, Manchester do të zbresë në vendin e shtatë të klasifikimit dhe do të kualifikohej për në Ligën e Konferencës.

Një kompeticion, i cili nuk i shkon për shtat Ronaldos, i cili është futbollisti me më shumë trofe dhe gola të realizuar në Ligën e Kampionëve, aktiviteti më i madh futbollistik për klubet europiane.