LIFESTYLE 21 Shtator 2021, 18:37

"Ritual Beauty" është vendi ku merr vërtetë kuptim kujdesi për veten

"Ritual Beauty" është vendi ku merr vërtetë kuptim
Thonë se bukuria e vërtetë fillon nga kujdesi për veten. Të qenurit e bukur nuk lidhet thjesht me "fasadën", por ajo duhet të fillojë që nga ushqyerja e mirë, te regjimi i duhur e deri te mënyrat e duhura për ta trajtuar lëkurën, flokët dhe trupin. Ditët e sotme na ofrohen një mori produktesh bukurie dhe vendosemi përballë zgjedhjeve që jo rrallëherë rezultojnë të gabuara. Nëse ju ka ndodhur të eksperimentoni me shumë produkte dhe të mos keni gjetur atë që ju duhet, na lejoni t'ju sugjerojmë një dyqan me produkte profesionale dhe natyrale për flokët, thonjtë, fytytën, trupin, fëmijët dhe shtëpinë: "Ritual Beauty". Ky dyqan ofron me mijëra produkte nga markat më të mira në botë. Zgjidhni nga një varg produktesh nga: • Tigi: E specializuar në kujdesin e flokëve, TIGI ofron cilësinë më të lartë dhe kujdes kreativ për çdo lloj flokësh dhe nuk përmban elementë kimikë të dëmshëm. Me ndihmën e këtyre produkteve ju mund të keni flokë plot shëndet, shkëlqim dhe forcë.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Beauty Shop (@ritualbeauty.al)

Oway: Të gjitha produktet Oway janë bërë me përbërës botanikë biodinamikë nga fermat në Itali, vajra esencialë të pastër dhe janë të certifikuar nga PETA. Gama e tyre ekskluzive e bojrave, kujdesit dhe trajtimit të flokëve ofron një qasje tjetër ndaj bukurisë dhe mirëqenies.  
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Beauty Shop (@ritualbeauty.al)

CND: Është lider global në bukurinë profesionale të thonjve, duarve dhe këmbëve - që përfshirë markën SHELLAC. Me produktet CND keni mundësi të pafundme për të krijuar modele mahnitëse të thonjve, opsione të shumta të ngjyrave, duke iu përshtatur tendencave të modës. CND konsiderohet si një ndër markat më të suksesshme.  
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Beauty Shop (@ritualbeauty.al)

Olivia Garden:  Prodhon furça, gërshërë, pjastera, kapëse flokësh dhe mjete të shumëllojshme për stilimin e flokëve. Gëzon një pozitë lider në treg dhe ka fituar mbi 55 patenta duke i bërë produktet e saj të njohura në më shumë se 102 vende. Produktet e Olivia Garden përdoren gjithashtu në Javën e Modës në New York, shfaqje televizive, filma dhe përdoren nga stilistë të famshëm në të gjithë botën.  
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Beauty Shop (@ritualbeauty.al)

Elchim: Që nga viti 1945 prodhon në Milano produktet për stilimin e flokëve të një cilësie të lartë. "Elchim" bën diferencën për shkak të teknologjisë, risive dhe kreativitetit që sjell. Të bindur se cilësia e asaj që bëjnë çdo ditë është garancia e vetme për të ardhmen, "Elchim" ofron produktet më ergonomike profesionale të disponueshme sot dhe me një teknologji shumë të avancuar.  
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Beauty Shop (@ritualbeauty.al)

Attitude:  Linjë produktesh të bëra me fruta dhe vajra të vërtetë, ekologjike, vegane, miqësore me mjedisin dhe kafshët, pasi kjo markë, kujdeset për të ardhmen e fëmijëve në një koncept më të gjerë dhe largpamës. Produktet e kujdesit nga dielli, të cilat janë ndër produktet më të diskutuara për kimikatet, linja "Attitude" i sjell jo vetëm miqësore me lëkurën e të vegjëlve, por edhe me ambientin.  
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Beauty Shop (@ritualbeauty.al)

Subrina: Ofron disa nga produktet më të mira për kujdesin e flokëve dhe lëkurës së kokës, dhe gjithmonë ndjekim trendet më të fundit në fushën e përbërësve dhe teknologjisë kozmetike. Ofron nivelin më të lartë të cilësisë dhe përmbajtjes me çmimet më të mira për konsumatorët.  
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Beauty Shop (@ritualbeauty.al)

Color WOW:  E njohur për përbërësit që përdorin në produktet e saj, "Color Wow" bën diferencën në treg. Produktet e kësaj marke do t'ju japin flokë të shkëlqyeshëm, më të fortë dhe të mëndafshtë.  
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Beauty Shop (@ritualbeauty.al)

Invisibobble:  Dhurojini vetes rreth e llastik flokësh që do t'i mbajë ata të sigurt dhe pa i dëmtuar apo këputur.  
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Beauty Shop (@ritualbeauty.al)

Kur hyn në dyqanin e "Ritual Beauty" dëshiron të kesh çdo gjë për vete, çdo produkt është unik dhe për më tepër çmimet janë shumë të përballueshme. Dyqani ndodhet në rrugën "Sami Frashëri", Tiranë dhe është i hapur çdo ditë nga ora 09:00-21:00. Për të qenë të azhurnuar me ofertat, këshillat dhe konkurset më të fundit ndiqni "Ritual Beauty" në Facebook dhe Instagram. Për më shumë detaje dhe porosi online vizitoni webin ritualbeauty.al. /News31