NEWS 9 Mars 2023, 19:40

(Video) Aksidenti i rëndë në Tiranë, Policia jep informacionin zyrtar: 2 viktima dhe 3 të plagosur

(Video) Aksidenti i rëndë në Tiranë, Policia jep

Është rënduar bilanci i viktimave të aksidentit të ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë, ku një makinë ka rënë nga mbikalimi  Saukut dhe ka goditur një tjetër makinë në rrugën poshtë. Policia bën me dije se automjeti tip “Audi” me drejtues shtetasin K. R., vjeç 24, ka qenë duke udhëtuar ne unazën lindore me drejtim lëvizje nga Farka për tek rrethrrotullimi pranë TEG, dhe pasi ka humbur kontrollin, duke thyer barrierat rrethuese te mbikalimit, ka përfunduar në autostradën Tiranë-Elbasan, duke aksidentuar automjetin tjetër tip “Honda”, me drejtues shtetasin me iniciale Q. K., rreth 60 vjeç.

Si pasojë e aksidentit rrugor kanë humbur jetën dy shtetase të pa identifikuara akoma, të cilat ishin pasagjere ne automjetin “Audi” si dhe ka mbetur i dëmtuar rëndë drejtuesi i këtij automjeti. Po ashtu, të plagosur kanë mbetur edhe shtetasit A. K., 51 vjeç, O. K, 24 dhe Q. K, rreth 60 vjeç, që udhetonin me automjetin tjetër, ndërsa mes tyre bëhet me dije se ka shtetas në gjendje të rëndë. 

/News31