NEWS 25 Nëntor 2022, 17:40

Temperaturat nën zero gjatë fundjavës, cilat qytete do të mbulohen nga bora ditën e dielë?

Temperaturat nën zero gjatë fundjavës, cilat qytete do të

Fundjava parashikohet që të sjellë ulje të madhe të temperaturave, të cilat pritet të zbresin edhe nën zero gradë celsius përgjatë të shtunës dhe të dielës.

Dita e shtunë parashikohet të sjellë vranësira dhe reshje shiu në të gjithë territorin, ndërsa dita e dielë do të sjellë edhe reshje dëbore në disa qytetet të vendit.

Qytetet ku pritet të ketë dëborë janë Bajram Curri, Kukësi, Dibra, Librazhdi, Pogradeci dhe qytetet e tjera të rrethit të Korçës, ndërkohë që temperaturat parashikohet të zbresin deri në -1 gradë celsius në zonat verilindore dhe juglindore të vendit.

Temperaturat nën zero gjatë fundjavës, cilat qytete do të

/News31