NEWS 24 Nëntor 2022, 17:48

Temperatura të ulta deri nën zero, çfarë ndodh me motin ditën e premte?

Temperatura të ulta deri nën zero, çfarë ndodh me motin


Ditën e nesërme (e premte 25 nëntor) parashikohet të ketë ndikim të masave ajrore të qendrueshme në vendin tonë. Moti parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash të karakterit të çrregullt.

Sipas SHMU era do të fryjë nga kuadrati i veriut mesatare dhe përkohësisht e vrullshme në bregdet në orët e para të ditës. Valëzimi në dete i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:                                                                                                                                                             

në zona malore -1 deri 12°C                                                                                 

në zonat e ulta 4 deri 17°C                                                                                                                                                                     

në zona bregdetare 6 deri 19°C

/News31