NEWS 15 Mars 2023, 21:11

SPAK arreston kryebashkiakun e Bulqizës!

SPAK arreston kryebashkiakun e Bulqizës!

SPAK ka arrestuar kryetarin e bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla, me akuzën e korrupsionit. Sipas "News24", këto akuza e lidhin kryebashkiakun Alla me abuzime me tendera dhe korrupsion, për të cilat do të duhet të përgjigjet para prokurorëve të organit të lartë gjyqësor.

Kujtojmë se emri i Allës më herët është lakuar në media në lidhje me një video të publikuar nga gazetari Artan Hoxha, ku shfaqej duke konsumuar drogë dhe nuk është hera e parë që gjendet në qendër të një skandali. 

/News31