NEWS 14 Maj 2022, 10:55

Shqipëria goditet nga një tjetër tërmet!

Shqipëria goditet nga një tjetër tërmet!

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mëngjesin e kësaj të shtune në qytetin e Vlorës.

 

Sipas IGJEUM epiqëndra e tëmetit ka qënë në Selenicë me magnitudë 3.3 ballë kurse thellësia fokale 23 km.

 

Ditët e fundit vendi jonë është përfshirë nga tërmetet e herpasherëshme.

 

Kujtojmë tërmetin në qytetin e Lezhës me magnitutë 3.4 dhe tërmeti në qytetin e Shkodrës me magnitutë 3.5.