NEWS 21 Nëntor 2022, 17:38

Shqipëria e gjitha "nën ujë", si parashikohet moti ditën e martë

Shqipëria e gjitha "nën ujë", si parashikohet moti

Edhe përgjatë ditës së martë, ashtu si ditët e fundit, parashikohen stuhi shiu në të gjithë territorin, ku më të theksuara do të jenë në veri dhe verilindje të vendit. Dita e martë pritet të sjellë gjithashtu sërish reshje dëbore në zonat malore, ndërkohë që nuk do të mungojë as era e fortë.

Po ashtu nesër parashikohet edhe rënia e mëtejshme e temperaturave, ku parashikohet të zbresin deri në -3 gradë celcius në disa zona të caktuara të vendit. 

Parashikimi i temperaturave dhe i gjendjes atomsferike për nesër:

Shqipëria e gjitha "nën ujë", si parashikohet moti

/News31