NEWS 28 Gusht 2023, 12:23

Sarandë, makina përplaset me motorin, plagosen dy turistë!

Sarandë, makina përplaset me motorin, plagosen dy turistë!

Një aksident është raportuar në aksin Sarandë-Gjirokastër. Mësohet se një automjet është përplasur me një motor dhe si pasojë kanë mbetur të plagosur dy turistë italianë.

Sipas "BalkanWeb" raportohet se automjeti tip “Wolksvagen” me drejtues Orest Zhgabi 19-vjeç është përplasur me motorin tip “Dayang” me drejtues shtetasin italian Giorgo Vania, 24 vjec.

Si pasojë është plagosur 24-vjeçari dhe pasagjerja Maria Pedroni 25-vjeç.

Ende nuk dihen shkaqet e aksidentit, ndëkohë që drejtuesi i makinës është shoqëruar në Komisariat, për t’u marrë në pyetje.