NEWS 12 Janar 2022, 16:04

Pas Berishës, Lulzim Basha njofton përjashtimin nga PD edhe të grupit që u pezulluan

Pas Berishës, Lulzim Basha njofton përjashtimin nga PD edhe të

Ditën e djeshme kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha vendosi përjashtimin përgjithmonë nga partia të Sali Berishën dhe 8 anëtarëve të Komisionit të Rithemelimit. Ndërkohë sot Basha ka njoftuar në një intervistë në ABC se edhe të pezulluarit, në fakt janë të përjashtuar nga partia.

Basha shprehet se funksionarët e PD ishin në krye të detyrës paraditen e 8 janarit dhe se ishin Berisha dhe mbështetësit e tij që rrezikuan seriozisht jetën e tyre.

Funksionarët e pezulluar

 

1. Agron Shehaj

2. Aldo Bumci

3. Belind Këlliçi

4. Blendi Himçi

5. Clirim Gjata

6. Edi Paloka

7. Edith Harxhi

8. Eno Bozdo

9. Ervin Minarolli

10. Genc Deromemaj

11. Genc Pollo

12. Gent Strazimiri

13. Ivi Kaso

14. Ledina Mandija

15. Lorenc Luka

16. Luan Baçi

17. Mimoza Hajdrmamataj

18. Oerd Bylykbashi

19. Tritan Shehu

/News31