NEWS 8 Nëntor 2022, 11:30

Lot në Kryesinë e Kuvendit/ Grida Duma lë mandatin e deputetes

Lot në Kryesinë e Kuvendit/ Grida Duma lë mandatin e deputetes

Ditën e djeshme lajmi se Grida Duma do të tërhiqej nga politika për tu bërë pjesë e televizionit bëri xhiron e rrjetit. Nuk vonoi shumë dhe vetë Grida tha fjalën e saj të fundit.

Ditën e sotme Duma ka lënë mandatin e deputetes duke u dorëhequr. Mes emocionesh, ish-deoutetja u shpreh se një gjë nuk ia fal politikës së llumit, është fakti që me deklaratat kundër saj, është prekur i biri.

Ky vendim i Gridës nuk është pritur aspak mirë nga kolegët e saj, vecanërisht Agron Gjekmarkaj dhe Flutura Akca të cilën shpërthyen në lot.

Më poshtë gjeni fjalimin e Gridës.

“Pak çaste më parë kam dorëzuar formalisht dhe zyrtarisht shkresën për lënien e mandatit të deputetes. Pas një reflektimi të gjatë, për të bërë të duhur për partinë time dhe votuesit që përfaqësoj, ky është vendimi i duhur. Mendoj se në politikë fatet individuale vlejnë të konsiderohen dhe rimendohen vetëm kur shkojnë në një kahje me fatet e njerëzve që përfaqësojmë. Kurrë e kundërta, megjithëse është bërë. Fati i njerëzve që përfaqësoj është misioni që zgjodha. Më e thjeshta do të ishte që të kisha qëndruar. Ka nga ata që po presin skutave të përgjojnë për shansin e tyre të humbur t’i ndrijnë parave. Mund të qëndroja thjesht për të mbijetuar, mund të bëja sikur nuk e shoh luftën e jashtme, por shumë vite në politikën e vijës së parë, nuk i jam larguar përgjegjësisë dhe as betejës, madje kam qenë e para. Nuk i jam larguar përgjegjësi edhe kur më kanë goditur personalisht, mjerisht sepse nuk gjetën dot një aferë korrupsioni, një nderje duarsh. Jam sulmuar na hiena që të më brejnë personalit. Sot do t’ju them që ka një gjë që nuk do ja fal kurrë politikës llumi që ndoshta do jetë pengu, goditja që më bënin mua në brez, godiste pandërprerë tim bir, nuk e kam falur kurrë dhe as nuk do t’ja harroj politikës së llumit dhe shpresoj të ketë qenë një mësim për të. Herë pas herë dalin me fytyrën e ngrirë sikur po shpikin rrotën. Do t’i shfaqen edhe atij fytyra të atyre të korruptuarve të nginjur”

Lot në Kryesinë e Kuvendit/ Grida Duma lë mandatin e deputetes

Lot në Kryesinë e Kuvendit/ Grida Duma lë mandatin e deputetes

Lot në Kryesinë e Kuvendit/ Grida Duma lë mandatin e deputetes

Lot në Kryesinë e Kuvendit/ Grida Duma lë mandatin e deputetes