NEWS 2 Shtator 2023, 10:43

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri, epiqendra dhe maginituda!

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri, epiqendra dhe

Një lëkundje e fortë tërmeti është ndjerë mëngjesin e kësaj të shtune në juglindje të vendit, teksa mësohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.1 ballë e shkallës Rihter. 

Sa i takon epiqendrës, bëhet me dije se ka qenë 20 kilometra larg qytetit të Ersekës, zonë ku edhe është ndjerë më shumë, ndërsa sipas informacioneve paraprake, nuk raportohet për dëme. 

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri, epiqendra dhe

/News31