NEWS 28 Shkurt 2023, 19:21

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ku ishte epiqendra

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ku ishte epiqendra


Një tërmet i magnitudës 4.1 i shkallës rihter është regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë.

Sipas raportimeve, lëkundjet e tërmetit janë ndjerë në Lushnje, Peqin dhe Elbasan, ndërsa epiqendra raportohet të jetë 28 km në jugperëndim të qytetit të Elbasanit.

Thellësia e tërmetit ishte 2 kilometra.

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ku ishte epiqendra

/News31