NEWS 4 Nëntor 2022, 15:10

Këngëtari shqiptar reagon ndaj rastit në Pejë: Nuk jemi në Iran me e gjujt atë vajzë me gurë

Këngëtari shqiptar reagon ndaj rastit në Pejë: Nuk jemi

Ngjarja e ndodhur pak ditë më parë në Pejsë, ku njëra nga infermieret dhunonte fizikisht të moshuarën në shtëpinë e të moshuarve “Orenda” vazhdon të jetë në qendër të opinionit publik. Qytetarë, artistë, personazhë të njohur…të gjithë reaguan kundër atij akti të shmëtuar duke kërkuar dënimin e merituar për vajzat.

Por duket se Labinot Tahiri ka një këndvështrim dhe mendim totalisht ndryshe për këtë ngjarje. Përmes postimeve në rrjetet e tij sociale, ai ju bën thirrje qyetarëve të ndalojnë me këtë reagim që ashpër që po tregojnë kundër infermieres Aurona Pelaj. Ndër të tjera Labinoti thotë se një sjellje e tillë nga ana e qyetarëve është në favor të shtetit armik (Serbisë). Madje në një koment, artisti shprehet se mediat sebre e kanë trnasformuar këtë ngjarje duke thënë se një infermiere shqiptare ka dhunuar një te moshuar serbe.

Më poshtë gjeni shkrimin e plotë të Labinotit.

“HEJJJJ, NE NUK JEMI IRANI APO AFGANISTANI.

Me falni, kjo është e tepërt.

Nuk e di ku është qellimi i degradimit të shoqerisë sonë, por mos harroni se, ka në mesin e shoqerisë sonë që dihet se kush bën dhunë nëpêr institucione, nēpër shtëpitë tona në familje, nëpër shkolla abuzime dhe madje edhe shteti e di mirë se kush shet droga e kush bën krime edhe ndoshta nuk i prek ato grupe.

AJO VAJZË DO TA MARR DENIMIN POR JU KËSHTU JENI DUKE E DEGRADU PARA SHTETIT ARMIK FIGURÊN E VAJZAVE SHQIPTARE.

Ju lus si qytetar i Kosovës asgje me shumë, as si artist a lesh a çka do që të jem, që të stoponi se publikuari imazhet e kësaj vajze dhe të asaj nane, pershkak se, është rast shumë i ndjeshëm dhe ne, në Kosovë nuk jemi shoqeri që nesër me e gjuajt me gurë këtë vajzē apo vajzën e dikujt tjetër.

Po të ishte kjo vajzë: nana ime, motra apo vajza ime, pa dyshim se do t'a mirrte denimin e merituar nga Ligjet e Kosovës, mirpo kjo qasje sa për klikime dhe largimin e vëmendjes nga marrëveshjet që do të bëhen tani KOSOVË -SERBI është tepër e ulet.

PASHA BESËN E ZOTIT E TË KOMBIT, në mesin e shoqerisë sonë funksionon shitja e vajzave dhe e krimit të organizuar por bash me i publiku kaq shumë sikurse këtë vajzë nuk guxon kush me i publiku o njerëz.

Nuk janë krejt infermieret te tilla, ka edhe të mira  ama të pa gabuesheme nuk ka e po ashtu edhe nga ne nuk do me than qē jemi të pa gabueshem.

Pra ajo vajzë e di se çfarë ka ba dhe tani le tē mirret gjygji me te, por jo ne.

Ju ndoshta do të me shani me këtë postim, dhe as që po ma ndien e nuk do e shaj askend kësaj radhe sikurse kajhere siq jam a'i Labi, por ta dini se ZOTIT DHE GJYKIMIT PREJ TIJ, nuk do ti ikim kurrë sepse, është e dëmshme me i'a publiku dikujt fytyren, ndersa ftyren time shembull të zezë apo tênden me e mbulua vetem se unë dhe ti ndoshta e kemi fuqinë.

ALLLLOOOOOOOO, NE NUK JEM NE IRANI!!!

 A jeni zgjuar o ju analistë nga Shqipëria e Kosova ndonjeherë në këmbë, ju artistë, sportistë e politikanë e shoqeri me i përkrahur protestat për dhunimet e Serbisë ndaj nanave, vajzave e motrave tona?!

A jeni qu në këmbë për të pa gjeturit? Kur jeni ngritur në këmbë, KURRRRRË.

Bollniiii maaaa STOP me publikimin e kesaj vajze. Çka pasni pas me ba po mos te ishte FACEBOOKU I LESHIT, TIK-TOKI I DEGJENERUAR DHE INSTAGRAMI I LAKMISË, ku do ta kishit postuar këtë pamje nëpër shtyllat elektrike?

Po ashtu, shumë artistë, analistë e shumë kush, le ti kqyrin nanat e prinderit e tyre e mos të me dalin me lot krokodili.

Më vjen keq që ia shkatrruat imazhin KOSOVËS DHE SHQIPTARÊVE...!

Ne jemi e zeza vetës.”

 

Komenti i bërë në të njëjtin postim nga vetë Labinoti:

 

“Ohhhh nanen bre ja ****** ktyreee rrjetevve sociale qe edhe fallc janë ka shkruajn!

A e keni parë more SERBINË tuj ba lajme rrejshem gjasme ajo vajze ka rrahur nje nane Serbe! A e keni pa tv e Spanjes more tuj than ka rrahur nje vajze shqiptare nje nanë Serbe!

Ooooo shqiptaret e mi, pasha nje nane qe me ka fal, kam qajt per at rast, ama binduni qe falja ka vend te Zoti dhe te shoqeria jonë. Ndoshta ajo nanë e deshmorit ia fal ateggabim asaj vajze se e din qe ka gabu e ne si shoqeri tuj e degradu jemi TERMINNNNMM GRUA me keto pamje!

ZOT NA DREJTO TE LUTEM NA DREJTO.

Me falni se isha teper i mllefosur ama u tepru.

Kqyrni gjygjet ku djemt kanë vra vajza e kanë dhunuar e janë neper gygje duke then se janë te pa fajshem e kush nuk fol e ju neper shtylla me e postu kete vajzë tmerrrrr.

Shkoni vrajeni praaaa ne burg a doni me vra na sjemi keta shqiptar nuk jemiii.

Zot na fal e toka jonë na fal...!”

Këngëtari shqiptar reagon ndaj rastit në Pejë: Nuk jemi