NEWS 7 Dhjetor 2022, 11:45

Incident pranë Parlamentit, një person hyn me forcë

Incident pranë Parlamentit, një person hyn me forcë

Një incident ka ndodhur pak momente më parë pranë Kuvendit në Tiranë, ku një person është futur me makinë brenda në oborr, duke dëmtuar traun.

Sipas Top Channel personi ende i paidentifikuar, po tentonte të parkonte mjetin e tij brenda territorit të Kuvendit por nuk është lejuar nga garda.

Paraprakisht dyshohet se ai kurohej me ilaçe depresioni dhe ende nuk dihet shkaku i incidentit. Personi është shoqëruar pranë komisariatit nr.1 në Tiranë për veprimet e mëtejshme.