NEWS 12 Shtator 2023, 21:29

I dha një të mituri cigare kanabis, e filmoi dhe e postoi në TikTok, arrestohet 31-vjeçari në Lezhë

I dha një të mituri cigare kanabis, e filmoi dhe e postoi në

Policia e Lezhës ka kapur dhe ka vënë në pranga 31- vjeçarin Gezim Avdia, pasi ky i fundit i dha një të mituri një cigare me lëndë narkotike kanabis, e filmoi dhe e postoi në rrjetet sociale, më saktësisht në TikTok. 

Drejtoria Vendore e Policisë Lezhë ka përfituar nga rasti, për të ftuar qytetarët që të denoncojnë çdo rast të abuzimit me të miturit apo me nxënësit dhe cilindo që tenton të nxisë fëmijët për të përdorur lëndë narkotike apo për t’i përfshirë në vepra të tjera penale, duke iu garantuar anonimat të plotë dhe reagim të menjëhershëm.

Deklaratë e uniformave blu:

"I dha për të pirë një të mituri, cigare me lëndë narkotike kanabis, e filmoi dhe e postoi videon në rrjetin social Tik Tok, kapet dhe vihet në pranga 31-vjeçari.

Strukturat hetimore të DVP Lezhë, menjëherë pas publikimit të një videoje, në rrjetin social Tik Tok, në të cilën shfaqej një shtetas duke i dhënë për të pirë një të mituri, cigare me lëndë të dyshuar narkotike, kanë nisur verifikimet për identifikimin e shtetasit që shfaqej në video.

Nga veprimet e shpejta hetimore u bë identifikimi i shtetasit , 31 vjeç, banues në Patok, Kurbin.

Në vijim të veprimeve procedurale, specialisët për Hetimin e Narkotikëve të Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë arrestuan në flagrancë 31-vjeçarin, për veprën penale “Nxitja për përdorimin e drogës”.

/News31