NEWS 2 Janar 2022, 12:27

E rëndë në Ksamil! 38-vjeçari plagos me thikë të miturin

E rëndë në Ksamil! 38-vjeçari plagos me thikë të

Një 17-vjeçar është plagosur me thikë nga Emiljano Buzaj, 38-vjeç, në Ksamil. Policia informon se Buzaj plagosi me mjet prerës të miturin për arsye ende të paditura. Buzaj do të akuzohet për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje”, “Prodhimi, mbajtja , blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”, dhe ” Përdorimi me keqdashje i thirrjeve telefonike”. Nuk dihet se si është gjendja e të miturit.

Njoftimi i plotë

Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Sarandë arrestuan në flagrancë për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje”, “Prodhimi, mbajtja , blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”, dhe ” Përdorimi me keqdashje i thirrjeve telefonike”, shtetasin E.B.,38 vjeç., banues në Ksamil, Sarandë, sepse për motive të dobëta, ka plagosur me mjet prerës (thikë) shtetasin S.K.,17 vjeç.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

/News31