NEWS 20 Maj 2023, 16:39

Durrës/ Policia parandalon krimin në familje, arreston 40-vjeçarin që po shkonte për të vrarë bashkëshorten

Durrës/ Policia parandalon krimin në familje, arreston

Një 40-vjeçar nga fshati Skallnuer i Durrësit u arrestua ditën e sotme nga Policia, pasi dyshohej se do kryente krim në familje. Nga veprimet hetimore rezultoi se shtetasi me iniciale L. H., ishte larguar prej disa ditësh nga banesa e tij, pasi bashkëshortja ishte pajisur me urdhër mbrojtjeje nga Gjykata e Durrësit, që prej datës 04.05.2023, për shkak të dhunës së ushtruar nga ky shtetas.

Dyshohet se 40-vjeçari po kërkonte bashkëshorten për ta vrarë, e cila ishte larguar nga banesa, së bashku me fëmijët. Ndërhyrja në kohë e Policisë për kapjen e tij parandaloi ngjarjen e rëndë kriminale. Shërbimet e Policisë, gjatë kontrollit në automjetin me të cilin qarkullonte ky shtetas, gjetën dhe sekuestruan një armë zjarri tip automatik PMSH me karikator me municion luftarak. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme.

/News31